TOKİ Bursa Gürsu Evleri teslimleri bugün sona eriyor

TOKİ Bursa Gürsu projesi kapsamında 1776 konutun teslimleri 30 Haziran 2014’te (bugün) sona eriyor.

TOKİ Bursa Gürsu Evleri teslimleri bugün sona eriyor

30 Haziran 2014 / Emlakwebtv

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca inşa edilen TOKİ Bursa Gürsu projesinde 1776 adet konutun 9 Mayıs 2014’te başlayan teslimleri bugün sona eriyor. TOKİ tarafından yayınlanan konut teslimlerine dair bilgiler aşağıda yer alıyor;

Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Renktaş Mimarlık Ltd.Şti. aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

  Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T.Halk Bankası A.Ş. Gürsu Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

 Konut teslimleri Gürsu Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T.Halk Bankası A.Ş. Bursa Gürsu Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

 Konut alıcılarından ortak gider avans bedeli 1. taksiti olmak üzere, B1 tipi 2+1 nitelikli 84,92 m²

büyüklüğündeki konutlar için, 555,00 TL; DY tipi 2+1 nitelikli 64,71 m² büyüklüğündeki konutlar için, 430,00 TL ve C1 tipi 3+1 nitelikli 120,12 m² büyüklüğündeki konutlar için 774,00 TL tahsil edilecektir.

 

 Doğalgaz için belirlenen abonelik bedeli 374,30 TL (KDV dahil) alıcılardan defaten tahsil edilecektir. Doğalgaz abonmanlık bedellerini ödemeyenlerin konutları teslim edilmeyecektir.

 Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı).

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası.

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi.

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 Ortak gider avansının yatırıldığına dair belge.

 Doğalgaz abonmanlık bedellerinin yatırıldığına ilişkin belge.

 Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.

 

Firma Bilgisi: Toki