TOKİ Bursa Gürsu satılık ev fiyatları 92 bin TL’den başlıyor

TOKİ Bursa Gürsu projesinde 23 adet konut 4 Aralık 2014’te satışa çıkarılıyor. TOKİ Bursa Gürsu satılık ev fiyatları ise minimum 92 bin TL’den başlıyor.

TOKİ Bursa Gürsu satılık ev fiyatları 92 bin TL’den başlıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Bursa Gürsu projesi kapsamında toplam 23 adet konut için geri sayım başladı. Konutların başvuru dönemi 4 Aralık 2014 tarihinde başlatılıyor. 31 Aralık 2014'e kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası'nın yetkili şubelerine yapılabilecek.

Tamamı 3+1 tipinde olan TOKİ Bursa Gürsu satılık konutları 92 bin TL'den başlayan fiyatlarla alıcılarıyla buluşturulacak. Projede maksimum ev fiyatı ise 115 bin TL. Projede konut sahibi olmak isteyenlere 96, 108 veya 120 aylık vade imkanları tanınacak. Ayrıca aylık taksitler de 578 TL'den başlatılacak.

TOKİ Bursa Gürsu satılık evlere başvuru koşulları

TOKİ Bursa Gürsu'da konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması ilk şart. Ayrıca bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları da gerekiyor.

TOKİ Bursa Gürsu'da peşinatlar ne kadar?

Projede 23 adet satılık konutun peşinatları, konut satış bedelinin %10,% 15 ve %25'i tutarında. Bu peşinatı ödeme tarihleri ise 4 Aralık ile 31 Aralık 2014 arası. Söz konusu peşinatlar ilgili banka şubelerine yatırılarak, Gayrimenkul Satış Sözleşmesi'nin imzalanması gerekiyor. Konutun satış bedelinden, peşinat miktarı düşüldükten sonra kalan miktar %10 peşinat bedeli için 96 ay, %15 peşinat bedeli için 108 ay ve %25 peşinat bedeli için 120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecek. İlk taksit ödeme tarihi de Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2015 tarihinden itibaren başlatılacak.

 

Firma Bilgisi: Toki