TOKİ Bursa İnegöl Akhisar başvuruları bugün başlıyor

TOKİ Bursa İnegöl Akhisar projesi kapsamında 79 adet konutun başvuruları bugün başlıyor. Başvuru koşulları ve fiyatlar için haberimizi okuyun

TOKİ Bursa İnegöl Akhisar başvuruları bugün başlıyor

21 Nisan 2014 / Emlakwebtv
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından Bursa’da inşa edilen 764 konutluk TOKİ Bursa İnegöl Akhisar Alt Gelir Grubu projesinde 79 adet konutun başvuru süreci 21 Nisan 2014 yani bugün başlıyor. Konutlar için başvurular 30 Haziran 2014 tarihine kadar yapılabilecek.

2+1 tipinde olan 79 adet konutun büyüklükleri 73.68 metrekare olarak tasarlandı. Fiyatların 54 bin 804 TL ile 83 bin 261 TL şeklinde belirlendiği TOKİ Bursa İnegöl Akhisar projesinde 6 bin TL’lik peşinat ödemesi yapılacak. 240 aya kadar vadelendirme yapılan projede aylık taksitler ise 203 TL’den başlangıç gösteriyor.

Bursa İnegöl TOKİ Evleri başvuru şartları ise şöyle;

Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;

 T.C. vatandaşı olması,

 Bursa il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Bursa il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Malüller ( Terör Malülleri) ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

 Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

 Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

 Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

 Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.)

 Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 

Firma Bilgisi: Toki