TOKİ Bursa İnegöl konut teslimi ne zaman?

TOKİ Bursa İnegöl konut teslimi için süre 11 Ağustos 2014 (bugün) itibariyle başladı

TOKİ Bursa İnegöl konut teslimi ne zaman?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilen TOKİ Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi 1244 projesinde yer alan konutların teslimi 11 Ağustos ile 30 Eylül 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TOKİ Bursa İnegöl konut teslimi hakkında TOKİ tarafından yayınlanan bilgilendirme aşağıda yer alıyor;

 Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde TÜMAŞ Türk Müh. Müş. ve Müh. A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilecektir.

 Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T. Halk Bankası A.Ş. İnegöl Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

 Konut teslimleri Bursa İnegöl Akhisar Mahallesi Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.Ş. İnegöl Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

 Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri

yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.  

Firma Bilgisi: Toki