TOKİ Bursa Keles başvuruları yarın sona eriyor

TOKİ Bursa Keles projesindeki 80 adet konuta başvuru süreci 28 Ağustos 2015 tarihinde sona eriyor.

TOKİ Bursa Keles başvuruları yarın sona eriyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Bursa Keles Belediyesi ortaklığıyla hayata geçirilen TOKİ Bursa Keles 2. Etap Belediye projesinde toplam80 adet konut, 27 Temmuz’da satışa çıkarılmıştı. Yarın akşam mesai bitimine kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Bursa Keles Şubesi’ne yapılacak. 2+1 ve 3+1 olarak tasarlanan Bursa Keles TOKİ Evleri, 95 bin ile 141 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak.

TOKİ Bursa Keles tarafından yayınlanan bilgilendirme aşağıda yer alıyor:

“Başvuru yapacaklardan Alt Gelir Grubu B1 ve F1 tipi (2+1) konutlar için 4.000.-TL (DörtbinTL), K2 tipi (3+1) konutlar için 6.000.-TL (AltıbinTL) başvuru bedeli 27 Temmuz 2015 – 28 Ağustos 2015 tarihleri arasında tahsil edilecektir.

Sözleşme imzalama aşamasında alt gelir grubu konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

K2 (3+1) tipi standart konutlar için sözleşme aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 15'i (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, kalan borç tutarı 120 ay vadelendirilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşmenin imzalamasını takip eden 4. ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise sözleşme imzalanmasını takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.”