Toki Bursa

Toki Bursa Hamitler 1.Etap projesi 14 Eylül 2015-30 Ekim 2015 tarihleri arasında satışa sunulması bekleniyor. Proje alt gelir grubuna hitap ediyor

Toki Bursa

Toki Bursa projeleri hız kesmeden devam ediyor. Bugüne kadar 3 bin 116 şantiyede 678 adet konut hayata geçirdi. 7 bin 781 sosyal yaşam projesine de imza atan Toki Bursa’da projelerini inşa ediyor.

Toki Bursa konutlarına değinmeden önce bölge hakkında birtakım bilgileri gözden geçirelim. Türkiye’nin en kalabalık dördüncü şehri olan Bursa’da geçtiğimiz yıl gerçekleşen nüfus sayımına göre 2.787.539 kişi yaşıyor. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir ile komşu olan Bursa, Türkiye ekonomisinde de önemli bir yer elde ediyor. Otomotiv, mobilya ve tekstil sanayinin önemli kollarını barındıran Bursa’da bir de üniversite bulunuyor. Bunların dışında Bursa sınırları içerisinde yer alan Uludağ, oldukça yüksek oranda turisti kış aylarında bölgeye çekiyor.

Toki Bursa’da neler yapıyor?
TOKİ Bursa Yunuseli’nde konut projeleri üretiyor. Son olarak Toki Bursa Hamitler bölgesinde de yeni bir proje hayata geçiriyor. Toki Bursa Hamitler 1.etap satışları için 14 Eylül 2015-30 Ekim 2015 tarihleri arasında başvuru yapılması bekleniyor. Alt gelir grubu kapsamında inşa edilen Toki Bursa Hamitler 1.etap projesinde fiyatlar 107 bin 783 TL'den başlıyor. 2+1 daire tiplerinin yer aldığı Toki Bursa Hamitler satılık daire büyüklükleri 63 metrekare olarak tasarlanıyor. Toki Bursa Hamitler peşinat bedeli olarak 5 bin TL talep edilirken, başlangıç taksit bedeli olarak 571 bin TL isteniyor ve 180 ay taksit imkanı konut sahibi olmak isteyenlere sunuluyor.

Toki Bursa konutlarını almak isteyenler kişiler aşağıda belirtilen maddeleri kapsamak durumunda.

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Bursa il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Bursa il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, - Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Toki Bursa konutlarından sahip olmak isteyenler 444 86 54 numaralı telefonu arayarak detaylı bilgilere sahip olabilir.

Firma Bilgisi: Toki
Proje Bilgisi: Toki Bursa