TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli başvuruları 29 Temmuz'da sona erecek

Çanakkale Ayvacık'ta emekli grubu konut projesi kapsamında inşa ettirilecek olan 160 konutun bulunduğu TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli başvuruları 29 Temmuz'da sona erecek

TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli başvuruları 29 Temmuz'da sona erecek

Çanakkale Ayvacık'ta emekli grubu konut projesi kapsamında inşa ettirilecek olan 160 konutun bulunduğu TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli başvuruları 29 Temmuz'da sona erecek. Projede yer alan konutların başvuruları T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Çanakkale ilinde bulunan yetkili şubeler aracılığı ile kabul edilecek. 

Kura çekilişi 9 Ağustos'ta gerçekleşecek

Başvurusu toplanacak olan Çanakkale Ayvacık TOKİ emekli konutları için 9 Ağustos 2016 tarihinde hak sahibi belirleme kurası çekilecektir. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması halinde, başvuruda bulunanlarca satın alınacak konutlar, noter huzurunda yapılacak kura ile belirlenecektir. 

Çanakkale Ayvacık TOKİ emekli evlerinde hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek ve peşinatlar sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. 

Hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini geri alabilecek

9 Ağustos 2016 tarihinde çekilecek olan TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli evlerinde, kura çekilişi sonucunda asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 12 Ağustos 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar ise idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ayvacık Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaktır. 

Firma Bilgisi: Toki