TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli evleri başvuruları 27 Haziran'da başlıyor

Emekli grubu konut projesi kapsamında üretilecek olan 2+1 nitelikli 160 konutun bulunduğu TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli evleri başvuruları 27 Haziran'da başlıyor

TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli evleri başvuruları 27 Haziran'da başlıyor

Emekli grubu konut projesi kapsamında üretilecek olan 2+1 nitelikli 160 konutun bulunduğu TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli evleri başvuruları 27 Haziran'da başlıyor. Proje için başvurular 29 Temmuz 2016 tarihine kadar T.C. Ziraat Bankası A.Ş.'nin Çanakkale ilinde bulunan yetkili şubeleri aracılığı ile kabul edilecek. 

Başvurusu toplanacak olan Çanakkale Ayvacık TOKİ emekli evlerinde başvuru sahipleri arasında 9 Ağustos 2016 tarihinde hak sahibi belirleme kurası çekilecek. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması halinde ise noter huzurunda kura çekilişi yapılacaktır. 

TOKİ Çanakkale Ayvacık emekli konutlarında hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için ise 240 ay vade ile taksitlendirilecektir. 

Çanakkale Ayvacık emekli evleri başvuruları için gereken belgeler 

* Nüfus cüzdanı fotokopisi
* Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan Emekli Kimlik Belgesini veya belgesi çıkmadı ise emekli olduğunu gösteren yazı

Başvuru işlemleri 

* Nüfus cüzdanı ve emekli kimlik kartı ile 27 Haziran-29 Temmuz 2016 tarihleri arasında T.C Ziraat Bankası yetkili şubelerine başvurular yapılacaktır. 
* Başvuru işlemleri sırasında 500 TL başvuru bedeli alınacaktır.
* Kimlik tespiti için nüfus cüzdanı ibraz etme şartı aranacak ve başvurular şahsen yapılacaktır. 

Projedeki konutların kura çekilişi sonrasında asil ve yedek olarak hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini, 12 Ağustos 2016 tarihinden itibaren T.C. Ziraat Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabileceklerdir. 

Firma Bilgisi: Toki