TOKİ Çorum Merkez Celilkırı için start verildi!

TOKİ Çorum Merkez Celilkırı projesindeki konutların başvuru süreci 28 Temmuz 2015 itibariyle başladı. Evler 58 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Çorum Merkez Celilkırı için start verildi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Çorum’da hayata geçirilen TOKİ Çorum Merkez Celilkırı projesindeki 8 adet konutun başvuru dönemi başladı. 30 Eylül’e kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın yetkili tüm şubelerine yapılabilecek.

2+1 olarak tasarlanan Çorum Merkez Celilkırı TOKİ Evleri, 58 bin ila 67 bin liradan satılacak. 4 bin liralık peşinat ödemesi yapılacak projede 180 aya varan vadelerle konut sahibi olmak mümkün olacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 304 liradan başlayacak.

Projeye kimler başvurabilir?

TOKİ Çorum Merkez Celilkırı projesine başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor;

Alıcının;

a. T.C. vatandaşı olması,

b. Çorum il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Çorum il nüfusuna kayıtlı olması,

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması ,

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

- Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

 

Firma Bilgisi: Toki