TOKİ Çorum Osmancık'a yerel mimaride konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, Çorum Osmancık'a yerel mimaride 198 adet konut inşa edilecek

TOKİ Çorum Osmancık'a yerel mimaride konut inşa edecek

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından, Çorum Osmancık'a yerel mimaride 198 adet konut inşa edilecek. Projede, 1 adet cami, 1 adet ticaret merkezi ve altyapı ve çevre düzenlemesi işi yapılacak. 

İhalesi 21 Nisan'da yapıldı

TOKİ, Osmancık ilçesine inşa edeceği 198 adet konutun ihalesini 21 Nisan 2016 tarihinde yaptı. Projede yer alacak olan yerel mimari özellikleri taşıyan konutlar 2+1 ve 3+1 farklı tiplerde, zemin+4 kat yüksekliğinde inşa edilecek. 

Çorum Osmancık ilçesine yapılacak olan projede, geleneksel konutlarda yer alan mimari cephe anlayışının yansıtılmasına mümkün olduğunda özel gösterilecek ve taş kaplama gibi özelliklere de yer verilecek. 

 

TOKİ Çorum Osmancık'a yerel mimaride konut inşa edecek

 

Yerel mimaride inşa edilecek

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından inşa edilecek 198 adet konut yerel mimari özellikleri taşıyacak. Geleneksel mimari anlayışının yansıtılacağı konutlarda dış cephede taş kaplama özellikleri olacak. Proje kapsamında 1 adet cami, 1 ticaret merkezi ile alt yapı ve çevre düzenlemesi işi de yapılacak. Projede konutlar 2+1 ve 3+1 tipinde, zemin+4 kat yüksekliğinde inşa edilecek. 

 

Firma Bilgisi: Toki