TOKİ'den dolandırıcılık uyarısı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) çeşitli yayın organlarına verdiği ilanlarla, kurumun ismini kullanan sahtecilik ve dolandırıcılık girişimlerine karşı vatandaşları uyardı

TOKİ'den dolandırıcılık uyarısı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ), çeşitli yayın organlarına verdiği ilanlarla 'yetkisiz kişilerin TOKİ ismini' kullanarak, sahtecilik ve dolandırıcılık girişimlerinde bulunduğu hususunda vatandaşları uyardı.

Hiçbir yetkisi olmayan kişilerin TOKİ ismini kullandığı, kendilerine ait olmayan veya projede yer almanayan konutların satılmak istendiği yönünde idareye gelen çok sayıda şikayetin bulunduğunun altını çizen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

'Bu kapsamda bazı kötü niyetli kişilerin, TOKİ ismini ve logosunu kullanarak 'konut giriş ücreti' adı altında vatandaşlarımızdan para topladığı anlaşılmıştır.  TOKİ tarafından satışa sunulan konutların satış ve devir işlemleri sadece yetkili bankalar aracalığı ile yapılmaktadır.

TOKİ'den konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın mağdriyet yaşamamaları için, TOKİ ve yetkili bankalar dışında kimseye itibar etmemeleri, iş ve işlem yapmamaları gerekmektedir. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızı 'TOKİ' ismini kullanarak dolandıran ve dolandırmak isteyen bu kişiler hakkında idaremizece yasal işlemler başlatılmıştır. Bu konuda resmi evrakta sahtecilik ve dolandırıcılık suçlamasıyla davalar açılmış olup, yasal süreç devam etmektedir.

Kamuoyuna önemle duyurulur.'

Firma Bilgisi: Toki