TOKİ'den Sakarya’ya orta hasar müjdesi

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, orta hasarlı bina sahipleri için TOKİ ile ortaklaşa konut yapacaklarını belirtti

TOKİ'den Sakarya’ya orta hasar müjdesi

13 Aralık 2012
Büyükşehir Belediyesi Aralık Ayı Meclis Toplantısı'nda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, deprem bölgesi olan Sakarya'da orta hasarlı sorununu bitirmek istediklerini anlattı.
Bu kapsamda kentteki orta hasarlı binaların yıkılacağını ifade eden Toçoğlu, bu bina sahiplerinin mağdur olmaması için de TOKİ ile ortaklaşa proje hazırladıklarını kaydetti. ''Konut projesini hayata geçiriyoruz'' diyen Toçoğlu, ''453 adet konut, azami 115 metre kare ve 3+1 özelliğine sahip. Ayrıca tahmini ortalama maliyet değeri 97 bin TL – 107 bin TL arasında olan konutlar 144 ay vade ile teslim edilecek'' ifadelerini kullandı.

Binaların 2014 yılının Haziran ayında teslim edileceğine işaret eden Toçoğlu, orta hasarlı binasının güçlendirilmesini yaptığını iddia eden konut sahiplerinin sürelerinin de ay sonunda biteceğini dile getirdi. Sakarya Üniversitesi'nden (SAÜ) sağlam raporu alınan binaların orta hasarlı listesinden çıkaracaklarını vurgulayan Toçoğlu, ''Ay sonuna kadar bu çalışmayı yaptırmayan vatandaşın daha sonra serzenişte bulunmaya hakkı yok. Kanunu kararlılıkla uygulayacağız. Orta hasarlı bina sahiplerimiz tedbirlerini alsınlar. Bizim kaygımız gayet açık ve net'' şeklinde konuştu.

Firma Bilgisi: Toki