TOKİ Denizli Karahayıt başvuruları 14 Aralık’ta başlayacak

TOKİ Denizli Karahayıt projesinde 258 konutun başvuru süreci 14 Aralık 2015 tarihinde başlayacak. Evler 85 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Denizli Karahayıt başvuruları 14 Aralık’ta başlayacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Denizli Karahayıt projesinde 258 konut, 14 Aralık’ta satışa çıkarılacak. 15 Ocak’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın tüm şubelerine yapılabilecek.

1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 olarak tasarlanan TOKİ Denizli Karahayıt evleri, 85 bin ile 249 bin lira arasında değişen fiyatlarla satılacak. Konut bedelinin yüzde 10, 15 veya 25’inin peşinat olarak verileceği projede aylık taksitler ise 534 liradan başlayacak.

TOKİ Denizli Karahayıt başvuru şartları

Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacak.