TOKİ Düzce Çilimli başvuruları başladı

TOKİ Düzce Çilimli projesinde 30 adet konutun başvuru dönemi bugün (8 Aralık 2014) başladı.

TOKİ  Düzce Çilimli başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Düzce'de hayata geçirilen TOKİ Düzce Çilimli 2. Etap projesi dahilinde toplam 30 adet konut bugün itibariyle satışa çıkarılıyor. Başvuru döneminin 31 Aralık 2014'e kadar devam edeceği projede başvurular, Ziraat Bankası'nın Düzce Çilimli Şubesi'ne yapılacak.

Düzce Çilimli TOKİ Konutları fiyatları 72 bin 360 TL'den başlıyor, 130 bin 868 TL'ye kadar yükseliyor. 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 354 TL ile 927 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Başvuru bedeli ne kadar?
Başvuru bedeli olarak, B1 tipi (2+1) konutlar için 4 bin TL, C1 tipi (3+1) konutlariçin 6 bin TL'lik tutar 8 Aralık ila 31 Aralık 2014 tarihleri arasında tahsil edilecek.

TOKİ Düzce Çilimli Konutları için TOKİ tarafından yapılan açıklama ise şöyle;

"B1 tipi (2+1) konutlar için; 4.000.-TL. Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

C1 tipi (3+1) konutlar için; 6.000.-TL Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin %15'i (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilecek borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranlarına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşme imza tarihini takip eden 4. Ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise taksitlerin başlamasını takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır."

Firma Bilgisi: Toki