TOKİ Düzce Çilimli kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Düzce Çilimli 2. Etap projesinin kura çekiliş tarihi belli oldu. Öğrenmek için tıklayın.

TOKİ Düzce Çilimli kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Düzce'de inşa edilen TOKİ Düzce Çilimli 2. Etap projesi kapsamında satışa çıkarılan 30 adet konutun başvuru süreci 31 Aralık tarihinde sona erdi. Peki TOKİ Düzce Çilimli 2. Etap kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Düzce Çilimli 2. Etap kura çekilişi 5 Şubat 2015 tarihinde saat 14.00'de Çilimli Belediyesi Sosyal Tesisleri'nde yapılacak.

TOKİ Düzce Çilimli 2. Etap fiyatları
Düzce Çilimli TOKİ Konutları fiyatları 72 bin 360 TL'den başlıyor, 130 bin 868 TL'ye kadar yükseliyor. 120 ve 180 aylık vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 354 TL ile 927 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Projenin fiyat bilgilerine dair TOKİ'nin yaptığı açıklama şöyle;

"B1 tipi (2+1) konutlar için; 4.000.-TL. Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır.

C1 tipi (3+1) konutlar için; 6.000.-TL Başvuru bedeli olarak alınacak, sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin %15'i (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilecek borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranlarına göre artırılacaktır. İlk taksit ödemesi sözleşme imza tarihini takip eden 4. Ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise taksitlerin başlamasını takip eden dönem itibariyle uygulanacaktır."

Firma Bilgisi: Toki