TOKİ Edirne İpsala Konutları başvuruları başladı

TOKİ Edirne İpsala Konutları kapsamında, toplam 168 adet konutun başvuru süreci başladı. Projede tahmini konut fiyatları ise 98 bin 023 TL’den başlıyor.

TOKİ Edirne İpsala Konutları başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Edirne'de hayata geçirilen TOKİ Edirne İpsala Konutları projesinde 168 adet konut satışa çıkarılıyor. TOKİ ile Edirne-İpsala Belediye Başkanlığı işbirliği çerçevesinde talep örgütlenmesi yöntemiyle geliştirilen İpsala 2. Etap Belediye Projesinde, B1 tipi (2+1) 168 adet konut plan ve projelendirildi.

İpsala 2. Etap Belediye Projesinde yapımı planlanan taşınmazların başvuru ve satış işlemlerinde, T.C. Halk Bankası A.Ş. Edirne-İpsala Şubesi bankacılık hizmeti verecek. Başvuru yapacaklardan 10 Aralık - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında başvuru bedeli olarak 4 bin TL tahsil edilecek.

Sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından konut bedelinin % 12'si (başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar) tahsil edilerek, borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, Yİ-ÜFE ve TÜFE oranlarından en düşük olanına göre artırılacak. İlk taksit ödemesi konut teslim tarihini takip eden ay itibariyle yapılacaktır. İlk dönemsel artış ise teslimi takip eden dönem itibariyle uygulanacak.

TOKİ Edirne İpsala projesinde tahmini konut fiyatı ise 98 bin 023 TL olarak belirlendi. Konut alıcılarının belirlenen şartlara haiz ve belgelerini tamamlayan kişilerden belirlenmesi İPSALA BELEDİYESİ' nin yükümlülüğünde olacak. Başvuru sahipleri, ancak Belediyeden alacakları belge/yazı ile bankaya başvuruda bulunabilecekler.

Firma Bilgisi: Toki