TOKİ Edirne Lalapaşa başvuruları başladı

TOKİ Edirne Lalapaşa Belediye projesinde toplam 94 adet konutun başvuru süreci bugün itibariyle başladı. Evler, 78 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Edirne Lalapaşa başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Lalapaşa Belediyesi ortaklığıyla hayata geçirilen TOKİ Edirne Lalapaşa projesindeki 94 adet konutun başvuru süreci 19 Ekim itibariyle başladı. 6 Kasım’a kadar sürecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Edirne Lalapaşa Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Edirne Lalapaşa evleri, 78 bin ile 94 bin liradan satılacak. 240 aya kadar vadelendirme yapılacak projede aylık taksitler ise 260 liradan başlayacak.

TOKİ Edirne projeleri 2015

Hali hazırda Edirne’de satışı devam eden projelerden biri de, TOKİ Edirne Keşan Beğendik Alt Gelir Grubu projesi. 8 adet konutun satılacağı projede 10 Ağustos’ta başlayan başvurular, 31 Aralık’a kadar devam edecek. Projeye başvuru şartları ise şöyle:

Kişinin

a.T.C. vatandaşı olması,

b. Edirne İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Edirne ili nüfusuna kayıtlı olması,

c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması ,

e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,  eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı

f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmekte.)

g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.