TOKİ Edirne Merkez Fırınlarsırtı başvuruları başladı

TOKİ Edirne Merkez Fırınlarsırtı başvuruları 20 Nisan 2015 (bugün) itibariyle başladı. Alt gelir grubuna yönelik projede 78 adet konut satılacak.

TOKİ Edirne Merkez Fırınlarsırtı başvuruları başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen TOKİ Edirne Merkez Fırınlarsırtı projesinde toplam 78 adet konutun başvuru süreci 20 Nisan 2015 itibariyle başladı. 15 Mayıs’a kadar devam edecek başvurular, Halk Bankası’nın Edirne’deki tüm şubelerine yapılacak.

Fiyatların 98 bin lira ila 128 bin lira olarak belirlendiği TOKİ Edirne Merkez Fırınlarsırtı Evleri için 180 aya kadar vadelendirme yapılacak. Konutlar için ödenecek aylık taksitler ise 483 liradan başlayacak.

TOKİ Edirne Merkez Fırınlarsırtı Evleri’ne başvuru şartları şöyle;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Edirne İl sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-TL olması), (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 

Firma Bilgisi: Toki