TOKİ Elazığ Sürsürü başvuruları bugün başlıyor

TOKİ Elazığ Sürsürü projesinde başvuru dönemi bugün itibariyle başlıyor. Projede son başvuru tarihi ise 31 Aralık 2013.

TOKİ Elazığ Sürsürü başvuruları bugün başlıyor

10.10.2013

TOKİ tarafından hayata geçirilen TOKİ Elazığ Sürsürü 1. Etap projesinde 2 adet konut, ön şartsız kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile açık satışa sunuluyor. Konutlar için başvurular bugün itibariyle başlıyor. 31 Aralık 2013 tarihine kadar devam edecek başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin tüm şubelerine yapılabilecek.

Konut fiyatlarının 117 bin 389 TL ile 130 bin 332 TL olarak belirlendiği TOKİ Elazığ Sürsürü Evleri 3+1 olarak tasarlandı. Projede aylık taksitler ise 733.68 TL’den başlangıç gösteriyor.

Projenin satış duyurusu ise şöyle;

ELAZIĞ SÜRSÜRÜ ( ABDULLAHPAŞA MAHALLESİ ) 1. ETAP TOPLU KONUT UYGULAMASI AÇIK SATIŞ DUYURUSU

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, Elazığ Sürsürü 1. Etap uygulaması kapsamında toplam 2 adet konut; ön şartsız, kurasız başvuru önceliğine göre konut alma ve seçme olanağı ile Açık Satışa sunulacaktır.

• Elazığ Sürsürü 1. Etap Projesi kapsamındaki konutların satış işlemleri T.C. Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek ve Temerküz Şube Gazicaddesi Şubesi olacaktır. Açık Satış Yöntemiyle satışı gerçekleştirilecek konutların başvuruları, 10 Ekim – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında ilgili bankanın yetkili şubeleri tarafından kabul edilecektir.

• Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfası (www.toki.gov.tr) aracılığıyla duyurulmaktadır.

• Konut seçimini yapan alıcılar, tercih ettikleri konutun satış bedelinin %10, %15, %25’i oranındaki peşinat miktarını 10 Ekim – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında, projeye göre, ilgili banka şubelerine yatırarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalayacaklardır. Borç bakiyesi, tercih edilen peşinat miktarına göre %10 peşinat oranı için 96 ay, %15 peşinat oranı için 108 ay ve %25 peşinat oranı için 120 ay boyunca aylık taksitler halinde ödenecektir. Borç bakiyesi ve aylık taksitler her yılın Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda iki kez, bir önceki 6 aylık dönemdeki memur maaş artış oranı, dikkate alınarak İdarece belirlenecek oranda artırılacaktır. İlk taksit ödeme tarihi Sözleşme imzalama tarihini takip eden bir sonraki ay olup, ilk 6 aylık dönemsel artış Ocak 2014 tarihinden itibaren başlatılacaktır.

• “Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir konutun bulunmaması, daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları” şartları kaldırılmıştır.

• Projede konut büyüklükleri ve mahal listelerinde bir çelişki olduğu takdirde uygulama projesi ve sözleşmedeki bilgiler esas kabul edilecektir.

• Konutun teslimli olarak satılması nedeniyle, anahtar teslimi öncesinde, KDV Kanunu uyarınca konut bedelinin %1’i oranında KDV ayrıca alıcılar tarafından ödenecektir.

• Satış işlemleri, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. aracılığıyla yapılacaktır.

• Gayrimenkul satış işlemleri Özel Hukuk Hükümlerine tabidir.

Firma Bilgisi: Toki