TOKİ emekli evleri İstanbul

TOKİ’nin emeklilere özel ev satışı yapacağını duyurmasının ardından çok sayıda emeklinin gözü bu evlere çevrildi. Peki TOKİ’nin emeklilere özel ev satışı yapacağı projeleri hangileri? TOKİ emekli evleri İstanbul’da var mı? Merak edilen soruları mercek altına aldık.

TOKİ emekli evleri İstanbul

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın, uygun fiyat ve ödeme koşullarında emeklilere ev satışı gerçekleştireceğini duyurmasının ardından gözler bu evlere çevrildi. Peki TOKİ’nin emekli evleri nerelerde, TOKİ emekli evleri İstanbul’da var mı?

TOKİ’nin emeklilere özel uygulaması Ağustos ayında Malatya, Mardin, Şanlıurfa ve Siirt kentlerinde başlatılmıştı. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan’ın son açıklamasına göre ise 200 bin ekstra yeni konut ile yola devam edilecek. Bu konutlar, başta emekliler olmak üzere dar gelirli vatandaşlara aylık 250 lira taksitle satılacak. Peki TOKİ emekli evleri İstanbul’da var mı?

Birçok insanın merak ettiği soru da bu. Hali hazırda İstanbul ve çevresinde TOKİ’nin herhangi bir satışı olmadığı için emeklilere özel bir proje bulunmuyor. Sadece ön talep alınan İstanbul bölgesinde vatandaşlar TOKİ’yi arayıp isim, soyisim, adres ve telefon bilgilerini vererek ön talepte bulunabiliyor. TOKİ’nin İstanbul’da yapacağı bir satışta ise ilk ön talepte bulunan vatandaşlar aranıp konuyla ilgili bilgi veriliyor.