TOKİ emeklilere konut uygulaması hangi şehirlerde başladı?

TOKİ’nin emekliler için özel kontenjan ayırdığı konut projeleri hangileri? TOKİ emeklilere konut uygulaması hangi şehirlerde başladı?

TOKİ emeklilere konut uygulaması hangi şehirlerde başladı?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) emeklilere özel konut satacağı haberi kısa süre önce duyurulmuştu. TOKİ emeklilere konut uygulaması kapsamında, ürettiği konut projelerinde emeklilere özel kontenjan ayırcağını belirtmişti. Emekliler tarafından büyük bir sevinçle karşılanan uygulamanın hali hazırda hangi projelerde geçerli olduğunu biliyor musunuz?

TOKİ’nin emekliye özel yapacağı uygulama, idarenin tüm konut projelerinde geçerli olacak. Adım adım genişletilecek uygulama an itibariyle Mardin ve Şanlıurfa Viranşehir konutlarında başlatıldı. Öte yandan konuyla ilgili bir haberde Bartın’dan geldi.  Türkiye Emekliler Derneği Bartın Şube Başkanı Ali Kalaycı, Bartın'daki emeklilere yönelik konut projesine başlanacağını açıkladı. Derneğin genel merkezi ve şubelerinin girişimleri ile derneğe kayıtlı üyelere Bartın il sınırları içinde konutlar yapılacağını ifade eden Kalaycı, "Bütün emeklilerin derneğimize şahsen müracaat etmeleri önemle duyurulur. Bartın'da yaşayan bütün emeklilerimizi bu fırsattan yararlanmaları için derneğimize bekliyoruz" diye konuştu.

TOKİ emeklilere konut uygulaması hangi şehirlerde başladı?

TOKİ emekliye ev 2015 başvuru şartları

Peki uygulamaya dahil olmak için sadece emekli olmak yeterli mi? Aşağıda TOKİ emekliye konut başvuru şartlarını görebilirsiniz;

*TOKİ’den konut satın almamış olmak,

*TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olmak,

*Başvuru sahibinin kendisine, eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulü bulunmamak,

*Hane halkı gelirinin aylık 3200 liradan fazla olmaması.

Firma Bilgisi: Toki