Toki Erbaa başvuruları başladı!

Toki'nin Tokat Erbaa'da hayata geçireceği toplu konut projesi için başvurular başladı. Toki Erbaa başvuruları 18 Mart tarihine kadar Kültür ve Kongre Merkezi'ne yapılabilecek

Toki Erbaa başvuruları başladı!

Toki'nin Tokat Erbaa'da hayata geçireceği toplu konut projesi için başvurular başladı. Toki Erbaa başvuruları 18 Mart tarihine kadar Kültür ve Kongre Merkezi'ne yapılabilecek. Erbaa Belediyesi tarafından Ahmet Yesevi Mahallesi'nde 38 bin 457 metrekarelik arazinin kamulaştırılması sonucunda başlayan Toki sürecinde resmi aşamaya gelindi. 

Toki Erbaa Konutları kapsamında 123 adet 2+1 daire, 166 adet 3+1 daire yapılacak. 2+1 daire alanları 75 metrekare, 3+1 daire alanları ise 110 metrekare olacak şekilde tasarlanıyor. Vatandaşların taleplerine göre şu an için 10 olan blok sayısının 12'ye çıkabileceğini söyleyen Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım, Erbaa Toki Konutları'na olan talebin araştırmasının yapılması ve Toki'ye bildirilmesi için ön kayıt yaptıran vatandaşların da resmi kayıt yaptırmaları gerektiğini belirtti. Vatandaşların isteğinin Toki Konutları'nın Küçük Sanayi Sitesi'nin güneyine yaptırılması olduğunu söyleyen Yıldırım, Toki konutlarının ikincisinin yapılması için çalışmaların devam ettiği söyledi. Erbaa Belediyesi tarafından kamulaştırılan 38 bin metrekarelik arazide Toki zemin etüdü yapılmıştı. Yapılan incelemenin ardından ise rapor hazırlanmıştı. 

Toki Erbaa başvuruları başladı!

Erbaa Toki Evleri'nde öncelikli olarak Erbaalı vatandaşlar yararlanabilecek. Ev sahibi olmak isteyenler ise gelir durumlarına göre 180 aydan 240 aya kadar olan vade seçenekleri ile ev sahibi olabilecek. Toki Erbaa projesi detayları, fiyatları, ne kadar peşinat verileceği ise başvuru yapılırken görevliler tarafından söylenecek. Proje toplam 289 konuttan meydana geliyor. Erbaa Toki projesine başvurular 18 Mart 2016 tarihine kadar Kültür ve Kongre Merkezi'nde yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki