TOKİ Erzincan Bayırbağ 2. Etap başvuruları 15 Nisan’da yapılacak

TOKİ Erzincan Bayırbağ 2. Etap Tarımköy projesinde 158 adet konut için başvuru süreci 15 Nisan 2015 tarihi itibariyle başlayacak.

TOKİ Erzincan Bayırbağ 2. Etap başvuruları 15 Nisan’da yapılacak

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzincan'da hayata geçirilen TOKİ Erzincan Bayırbağ 2. Etap Tarımköy projesinde 158 adet konutun başvuru dönemi 15 Nisan 2015'te başlayacak, 30 Haziran 2015'e kadar devam edecek. Konutlar için başvurular ise Ziraat Bankası Erzincan Üzümlü Şubesi'ne yapılabilecek.

Ev fiyatlarının 106 bin lira ila 127 bin lira arasında değiştiği TOKİ Erzincan Bayırbağ 2. Etap projesinde 240 aya kadar vadelendirme yapılacak. Aylık taksitler ise 390 liradan başlayacak.

Erzincan Bayırbağ TOKİ Evleri'ne başvuru şartlarını öğrenmek için aşağıya bakın;

"1-T.C. vatandaşı olmak,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olmak, ancak

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmayacak.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmektedir.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

5-Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

6-Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır."
 

Firma Bilgisi: Toki