TOKİ Erzincan Geçit 2. etap evleri 14 Eylül’de satışa çıkacak

TOKİ Erzincan Geçit 2. etap projesinde toplam 36 adet konutun başvuru süreci 14 Eylül 2015 tarihinde başlayacak. Evler 77 bin liradan başlayan fiyatlarla satılacak.

TOKİ Erzincan Geçit 2. etap evleri 14 Eylül’de satışa çıkacak

TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap Belediye Projesi kapsamında toplam 36 adet konutun başvuru süreci 14 Eylül 2015 itibariyle başlayacak. 31 Aralık’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Erzincan Merkez Şubesi’ne yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap evleri, 77 bin ile 92 bin liradan satılacak. 180 aylık vadelerin uygulanacağı projede aylık taksitler ise 378 ile 453 lira arasında değişecek.

TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap evlerine başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor:

Başvuru sahibinin

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamakta.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmekte.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

 Hak sahibi olup sözleşme imzalayanlar konutlarını borçları bitene kadar devredemeyecekler.

 Sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri fesih edilecek.