TOKİ Erzincan Geçit başvuruları yarın son

TOKİ Erzincan Geçit projesinde toplam 71 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran 2015 tarihinde sona erecek.

TOKİ Erzincan Geçit başvuruları yarın son

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzincan’da inşa edilen TOKİ Erzincan Geçit 2. Etap Belediye projesinde 18 Mayıs’ta satışa çıkarılan 71 konutun başvuru süreci 30 Haziran’da sona erecek. Yarın akşama kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Erzincan Merkez Şubesi’ne yapılacak.

Ev fiyatlarının 75 bin ila 91 bin lira arasında değiştiği TOKİ Erzincan Geçit projesinde 180 aya varan vadelerle konut sahibi olmak mümkün. Projede aylık taksitler ise 367 liradan başlayacak.

TOKİ Erzincan Geçit başvuru şartlarını aşağıda görebilirsiniz;

“KONUT ALICISININ;

1-T.C. vatandaşı olması,

2- Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

a. Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

3- Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net ¨3.200 olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla ¨3.200 olması gerekmekte.)

b. Hane halkı gelirinin en fazla net ¨3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

c. Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

d. Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edecekler.

4-Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek. 

Firma Bilgisi: Toki