TOKİ Erzincan Taksim Mahallesi teslimleri sürüyor

TOKİ Erzincan Taksim Mahallesi projesinde 25 Aralık 2013’te başlayan daire teslimleri 14 Ocak 2014 tarihine kadar devam edecek.

TOKİ Erzincan Taksim Mahallesi teslimleri sürüyor

Erzincan TOKİ Taksim Mahallesi projesi kapsamında 1. Etapta yer alan 96 konut ve 2. Etapta yer alan 464 konutun teslim süreci devam ediyor. Projede son teslimler 14 Ocak 2014 tarihinde gerçekleştirilecek.

TOKİ Erzincan Taksim Mahallesi teslim işlemleri detayları ise aşağıda yer alıyor;

Konut teslimleri, İdaremiz tarafından hazırlanan ve ilan edilen “Konut Teslim Programı” çerçevesinde Projenin müşavir firmaları olan Tümaş Türk Müh. Müş. Müt. A.Ş. ile BCT İnş. Mim. Müh. Müş. Tur. Tarım Sera A.Ş. aracılığı ile gerçekleştirilecektir

 Konut teslim işlemleri çerçevesinde, alıcılara, T. Halk Bankası A.Ş. Taksim Merkez Şubesi tarafından yazı gönderilerek teslim işlemleri ile ilgili bilgi verilecektir.

 Konut teslimleri Erzincan Merkez Taksim Mahallesindeki Toplu Konut Şantiyesinde yapılacaktır. Konut alıcıları konut teslim programı çerçevesinde kendilerine bildirilen günde kendi imkanları ile Şantiyeye ulaşacaklardır. Konut teslim işlemlerine saat 09:00’da başlanacaktır.

 Kendisine bildirilen günden başka bir günde konut teslimi için başvuruda bulunan konut alıcılarının işlemleri, geldikleri gün için belirlenmiş konut alıcılarının işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir.

 3065 sayılı KDV kanunu gereğince teslim işlemi nedeniyle Katma Değer Vergisi doğduğundan, alıcılar tarafından T. Halk Bankası A.Ş. Merkez Şubesi’ne KDV tutarı ödenecek ve ödeme dekontu/faturanın bir örneği konut teslim anında Müşavir firmaya alıcılar tarafından ibraz edilecektir. Bankaca yapılacak KDV tahsilatlarının belli bir düzen içerisinde gerçekleştirilmesini sağlamak üzere konut alıcıları teslim tarihinden 1 gün önce aynı saatte ilgili Banka şubesine davet edilecektir. KDV bedelinin yatırıldığına dair belge veya dekont ibraz edilmeden kesinlikle teslim işlemi gerçekleştirilmeyecektir.

 Şantiyede yapılacak konut teslimi sırasında; konut alıcılarının aşağıdaki belgeleri yanlarında bulundurmaları gerekmektedir:

 Kimlik belgesi (Nüfus cüzdanı),

 Gayrimenkul Satış Sözleşmesinin hak sahibinde bulunan nüshası,

 Konut vekaleten teslim alınacak ise vekaletnamenin aslı ve fotokopisi,

 KDV tutarının yatırıldığına dair belge veya fatura.

 

 Belgeler eksiksiz ise, konut alıcılarına Müşavir firma tarafından “Konut Teslim Tutanağı” ile Müşavir firma tarafından mahal listesine göre tanzim edilecek olan “Konut Tespit Föyü” imzalatılacaktır.

 

Firma Bilgisi: Toki