TOKİ Erzincan Tercan Evleri Kasım’da satışa çıkıyor

TOKİ Erzincan Tercan projesinde 60 adet konutun başvuru süreci 24 Kasım 2014’te başlıyor. Projede konut fiyatları 66 bin 573 TL’den başlıyor.

TOKİ Erzincan Tercan Evleri Kasım’da satışa çıkıyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Erzincan’da hayata geçirilen TOKİ Erzincan Tercan Toplu Konut Projesi kapsamında toplam 60 adet konut 24 Kasım 2014’te satışa çıkarılıyor. Ziraat Bankası’nın Tercan Şubesi’ne yapılacak başvurular 31 Aralık 2014 tarihine kadar devam edecek.

2+1 ve 3+1 tipinde olan 60 adet konutun fiyatları, 66 bin 573 TL’den başlıyor, 116 bin 734 TL’ye kadar yükseliyor. 120 ve 180 aya kadar vade imkanı tanınan TOKİ Erzincan Tercan Evleri için; 7 bin 989 TL, 9 bin 889 TL, 15 bin 036 TL ve 17 bin 510 TL’lik peşinat ödemesi yapılacak. Konutlar için aylık ödenecek taksitler ise minimum 325 TL ile maksimum 827 TL arasında değişiyor.

TOKİ Erzincan Tercan Evleri başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor;

Konut alıcısının;

1. T.C. vatandaşı olması,

 Erzincan il nüfusuna kayıtlı olması veya Tercan ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmektedir. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

B1 tipi Altgelir grubu 2+1 konutlar için;

 Satış tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

  Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600.-TL olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600.-TL olması gerekmektedir.)

 Hane halkı gelirinin en fazla net 2.600.-TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri,

 Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.)

 Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumundan çalışmadığına dair belgeleri ibraz edeceklerdir.

3.Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

4.Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız konut bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklardır.

5.Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacaktır.

Firma Bilgisi: Toki