TOKİ Eskişehir Odunpazarı başvuruları 26 Aralık’ta başlıyor

TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar projesinde 74 adet konuta 26 Aralık 2014’ten itibaren başvurularınızı yapabilirsiniz.

TOKİ Eskişehir Odunpazarı başvuruları 26 Aralık’ta başlıyor

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Eskişehir'de konumlandırılan TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar Evleri'nde toplam 74 adet konut için geri sayım başladı. Söz konusu konutlara 26 Aralık 2014 tarihinden itibaren başvuru yapılabilecek. 16 Ocak 2015'e kadar devam edecek başvuruları, Ziraat Bankası'nın tüm şubeleri kabul edecek.

2+1, 3+1 ve 4+1 şeklinde tasarlanan 74 adet konut için fiyatlar da belli oldu. Buna göre, en düşük konut fiyatı 100 bin TL iken, en yüksek konut fiyatı 199 bin TL şeklinde belirlendi. TOKİ Eskişehir Odunpazarı Evleri için bu fiyatların yüzde 10, 15 ya da 25'lik kısmı peşinat olarak verilecek. 96, 108 ve 120 aylık vadeler yapılacak projede aylık taksitler ise 626 TL ile 1.868 TL arasında değişecek.

Başvuru şartları neler?
Projeden konut sahibi olmak niyetindeyseniz, başvuru şartlarına göz atmanızda fayda var. İşte TOKİ Eskişehir Odunpazarı projesine başvuru şartları:

"Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacak. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 26 Aralık 2014 – 16 Ocak 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili "Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi"ni imzalayacaklar."

Firma Bilgisi: Toki