TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar kura çekilişi ne zaman yapılacak?

26 Aralık 2014’te başvuru süreci başlayan TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar projesinde hak sahiplerini belirleyecek kura çekilişi ne zaman yapılacak?

TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar kura çekilişi ne zaman yapılacak?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Eskişehir'de hayata geçirilen TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar projesi kapsamında toplam 74 adet konutun hak sahiplerini belirleyecek kura çekilişinin tarihi belli oldu. Buna göre kura çekilişi 22 Ocak 2015'te gerçekleştirilecek.

TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar dahilindeki 74 adet konutun başvuru süreci 26 Aralık 2014'te başladı. 16 Ocak 2015'e kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası'nın tüm şubelerine yapılabilecek.
Konut fiyatlarının 100 bin TL ile 199 bin TL arasında değiştiği TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar projesinde yüzde 10, 15 ve 25'lik peşinat ödemesi yapılacak. 96, 108 ve 120 aylık vadelerle konut sahibi olunacak projede aylık taksitler ise 626 TL ile bin 868 TL arasında değişecek.

Başvuru şartları neler?
TOKİ Eskişehir Odunpazarı Karapınar projesindeki 74 adet konuta başvuru şartları ise TOKİ tarafından yayınlandı. İşte o şartlar;

"Konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Şubelerine başvurarak, 2 Bin TL (İkibin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 26 Aralık 2014 – 16 Ocak 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Maluller (Terör, Harp ve Vazife Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili "Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi"ni imzalayacaklardır."

Firma Bilgisi: Toki