TOKİ Gaziantep başvurularında son gün!

TOKİ Gaziantep Islahiye Fevzipaşa 1. Etap projesindeki 4 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran 2015’te dolacak.

TOKİ Gaziantep başvurularında son gün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Gaziantep’te inşa edilen TOKİ Gaziantep Islahiye Fevzipaşa 1. Etap projesindeki 4 adet konutun başvuru süreci 30 Haziran 2015’te sona eriyor. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Gaziantep Islahiye Şubesi’ne yapılacak.

Ev fiyatlarının 101 bin ila 110 bin lira arasında değiştiği TOKİ Gaziantep projesinde 120 aya kadar vadelendirme yapılacak. Projede aylık taksitler de 719 liradan başlayacak.

TOKİ Gaziantep projesine başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor;

“Konut alıcısının;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Gaziantep il nüfusuna kayıtlı olması veya Islahiye ilçesi sınırları içerisinde en az 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ediyor olması, söz konusu koşulu belgelerle kanıtlaması gerekmekte. (İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ibraz edilmesi veya başvuru sahibinin adına ve ikametgâh ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs. fotokopisini, başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecek.)

3. Satış aşamasında, bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.

4. Konut alıcısının; kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız konut bulunmadığına dair İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden alınan belgeyi satış tarihinde ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlayacaklar.

5. Daha önce Toplu Konut İdaresince satılmış bir gayrimenkule sahip olmamış ve daha önce Toplu Konut İdaresinden kredi almamış olmaları şartı aranacak.”             

Firma Bilgisi: Toki