TOKİ Gaziantep konutlarının ihalesini gerçekleştirdi

TOKİ tarafından Gaziantep'e inşa edilecek 913 konutluk projenin ihalesi yapıldı

TOKİ Gaziantep konutlarının ihalesini gerçekleştirdi

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı "Yeni Yerleşimler, Yenilenen Şehirler" projesi kapsamında Diyarbakır'a inşa edeceği 913 konutluk porjenin ihalesini dün gerçekleştirdi. Projenin ilk etabı Şehitkamil ilçesinde başlayacak.

Gaziantep konutları için ikinci ihale 11 Mayıs'ta
Sosyal donatılar ile birlikte inşa edilecek bina sayısının 4bin 500 adedi bulması beklenen projeye ilişkin ikinci ihale de 11 Mayıs 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci ihale, 749 konut, 17 dükkan ve 2 cami inşaatını kapsayacak. 

TOKİ Gaziantep konutlarının ihalesini gerçekleştirdi

Ödüllü proje hayata geçirilecek
TOKİ tarafından Gaziantep Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile gerçekleştirilen Kuzey Şehir Projesi'nde, yine idare tarafından gerçekleştirilen 7 İklim 7 Bölge-Gelenekten Geleceğe Ulusal Mimari Proje Yarışması'nda derece alan ürünlerden yararlanacak. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Birincilik Ödülü kazanan projeye uygun biçimde inşa edilecek olan konutlarda geleneksel ve modern uyum gözetilecek ve yüksek nitelikli kentsel tasarım uygulanacak. 

Kuzey Şehir projesinde bölgenin tüm demografik zenginliklerinin bir arada bulunmasına özen gösterilecek ve her profil ve yaş grubundan insan için eğitim, sağlık ve sosyal yaşam olanaklarına yer verilecek.