TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent alt gelir grubu başvuruları 20 Nisan’da!

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent Mahallesi Alt Gelir Grubu projesindeki 888 adet konutun başvuruları 20 Nisan’da başlıyor.

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent alt gelir grubu başvuruları 20 Nisan’da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent Mahallesi Alt Gelir Grubu projesi kapsamında 888 konutun başvuru dönemi 20 Nisan'da başlayacak, 15 Mayıs 2015'e kadar devam edecek. Başvurular, Halk Bankası'nın Karataş şubesine yapılabilecek.

Ev fiyatlarının 69 bin lira ila 93 bin lira arasında değiştiği TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent projesinde 180 aya varan vadelerle konut sahibi olmak mümkün. Evler için aylık taksitler ise 341 liradan başlayacak.

TOKİ Gaziantep Şehitkamil Beykent Alt Gelir Grubu projesine başvuru şartları şöyle;

"Konut alacakların;

T.C. vatandaşı olması,

2. Gaziantep il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması,

• Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması, başvuru sahibinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı bağımsız bir gayrimenkulün bulunmaması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

• Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,

• Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200-₺ olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200-₺ olması gerekmektedir.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir."
 

Firma Bilgisi: Toki