TOKİ Giresun Alucra emekli evleri başvuruları sürüyor

TOKİ Giresun Alucra emekli evleri kapsamında satışa çıkarılan konutlara 30 Aralık 2015’e kadar başvuru yapılabilecek.

TOKİ Giresun Alucra emekli evleri başvuruları sürüyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Giresun Alucra emekli evleri projesinde 16 konutun 9 Aralık’ta başlayan başvuru süreci 30 Aralık’a kadar devam edecek. Başvurular, Ziraat Bankası’nın Alucra şubesine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Giresun Alucra emekli evleri, 64 bin ile 84 bin liradan satılacak. Satış fiyatının yüzde 12 veya 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 215 liradan başlayacak.

TOKİ Giresun Alucra emekli evlerine başvuru şartları

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmekte (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmekte.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacak.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.