TOKİ Giresun Aluçra emekli evleri kurası 19 Ocak’ta çekilecek

TOKİ Giresun Aluçra emekli evleri kura çekilişi 19 Ocak 2016 tarihinde yapılacak.

TOKİ Giresun Aluçra emekli evleri kurası 19 Ocak’ta çekilecek

Toplu Konut İdaresi’nin hayata geçirdiği TOKİ Giresun Aluçra emekli evleri projesinde 9 Aralık’ta satışa çıkarılan 16 konutun başvuru süreci 30 Aralık 2015’te sona erecek. Konutların sahiplerini belirleyecek TOKİ Giresun Aluçra emekli evleri kura çekilişi ise 19 Ocak 2016 tarihinde gerçekleştirilecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Giresun Aluçra emekli evleri 64 bin ile 84 bin liradan satılacak. Yüzde 12 ve 20’lik peşinat ödemesi yapılacak projede aylık taksitler 215 liradan başlayacak.

TOKİ Giresun Aluçra emekli evlerine başvuru şartları aşağıda yer alıyor:

Kişinin

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmekte (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmekte.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacak.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.