TOKİ Giresun Alucra kurası yarın çekiliyor!

TOKİ Giresun Alucra kurası 19 Ocak Salı günü çekiliyor. Detaylar için haberimizi okuyun.

TOKİ Giresun Alucra kurası yarın çekiliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Giresun Alucra emekli evlerinde 16 konutun başvuruları 9 Aralık ile 30 Aralık 2015 tarihleri arasında alındı. Evlerin sahiplerini belirleyecek TOKİ Giresun Alucra kurası ise yarın çekiliyor. Kura, 19 Ocak Salı günü saat 10.00’da çekilecek. Kuranın yapılacağı yer ise Alucra Belediye Başkanlığı Düğün Salonu olacak.

2+1 olarak tasarlanan Giresun Alucra TOKİ evleri, 64 bin ile 84 bin liradan satılacak. Konut bedelinin yüzde 12 ve 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 215 ile 412 lira arasında değişecek.

Başvuru bedelleri alınacak mı?

TOKİ Giresun Alucra kurasında, asil ve yedek olarak hak sahibi olamayan kişiler başvuru bedellerini geri alabilecek. Bedeller, 21 Ocak’tan itibaren Ziraat Bankası’nın Alucra Şubesi’nden alınabilecek.

TOKİ Giresun Alucra sözleşmesi için gerekli belgeler

Kurada konutu belli olan alıcılarla imzalanacak sözleşme için gerekli olacak belgeler ise şöyle:

1. İl/ilçe Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı ve adrese dayalı kayıt sistemine göre alınacak olan Giresun il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge,

2. İl/ilçe Tapu Sicil Müdürlüğünden başvuru sahibinin, kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) bulunmadığına dair belge,

3. Hane halkı gelirinin en fazla net 3.200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belge.