TOKİ Hatay Erzin başvuruları bugün başladı

TOKİ Hatay Erzin projesi kapsamında 192 adet konutun başvuru dönemi 10 Mart 2014 ( bugün) itibariyle başladı.

TOKİ Hatay Erzin başvuruları bugün başladı

10 Mart 2014 / Emlakwebtv

TOKİ Hatay Erzin Alt Gelir Grubu projesinde 192 adet konutun başvuru dönemi 10 Mart 2014'te başlayarak, 28 Mart 2014'e kadar devam edecek. Konutlar için başvurular T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Erzin Şubesi aracılığıyla gerçekleştirilecek.

Konut fiyatlarının 42 bin 210 TL ile 56 bin 708 TL olarak belirlendiği Hatay Erzin TOKİ Evleri projesinde konut bedelinin yüzde 12'lik kısmı peşinat olarak veriliyor. 180 aya kadar vadelendirme yapılan projede aylık taksitler ise 201 TL'den başlangıç gösteriyor.

TOKİ Hatay Erzin başvuru şartları aşağıda yer alıyor;

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Hatay il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusunakayıtlı olması, (Şehit Aileleri, Maluller (Terör Malulleri) ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)

4. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,
· Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 2.600 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 2.600 TL. olması gerekmektedir.)

6. Ayrıca, yukarıdaki başvuru şartlarına sahip olan;
· 1. Kategori olan“Şehit Aileleri, Maluller ile Dul ve Yetimlerinin” ,
· 2. Kategori olan“İstiklal Savaşı Gazisi, Kore Gazisi, Kıbrıs ve Vatani Hizmet Gazilerinin” ,
· 3. Kategori olan “En az %40 Engelli Vatandaşlarımızın”
· 4. Kategori olan “Diğer alıcı adaylarının”
Başvuruları ayrı olarak 4 kategoride kabul edilecektir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

Firma Bilgisi: Toki