TOKİ Hatay Reyhanlı emekli evleri 14 Mart’ta satışta!

TOKİ Hatay Reyhanlı emekli evleri 14 Mart 2016’da satışa çıkacak. Projede 150 konut satılacak.

TOKİ Hatay Reyhanlı emekli evleri 14 Mart’ta satışta!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Hatay Reyhanlı emekli evleri projesinde 150 konutun başvuru süreci 14 Mart’ta başlayacak. 31 Mart’a kadar devam edecek başvurular, Ziraat Bankası’nın Hatay’daki şubelerine yapılacak.

TOKİ Hatay Reyhanlı emekli evlerine başvuru şartları:

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.) (İstanbul ilinde gelir şartı 3.700 TL olarak uygulanacaktır.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.

7. Vefat eden emeklinin emekli olmayan eşide başvuru yapabilir. ( Vefat eden emeklinin aylık maaşını alan dul kızları hariç)