TOKİ indirimi 22 Ağustos'ta başlayacak

TOKİ'ye olan borçlarını erken kapatan vatandaşlara sunulacak yüzde 20'lik indirim fırsatı 22 Ağustos'ta başlayacak

TOKİ indirimi 22 Ağustos'ta başlayacak

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, borcunu erken kapanatan vatandaşlara yüzde 20 indirim sunan kampanyaya 22 Ağustos'ta başlayacağını duyurdu. 

TOKİ'den borcunu erken ödeyene indirim
TOKİ'nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, borcunu erken kapatarak tapusunu hemen almak isteyen işyeri ve konut borçlularından gelen talep üzerine ödemeleri devam eden gayrimenkuller için indirim kampanyasına başlandı. Kampanya ile birlikte borcunu erken kapatan vatandaşlara yüzde 20'lik indirim olanağı sunulacak.

Kampanyaya katılım koşulları?
Konuyla ilgili başvurular 22 Ağustos'ta başlayacak ve 30 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecek. Bu tarihten sonra gerçekleşecek borç kapatmalarında ise söz konusu indirimlerden yararlanma olanağı bulunmayacak. İndirimden yararlanmak isteyen vatandaşlar başvuru tarihinden itibaren İdareye ödemekle yükümlü oldukları emlak vergisi ya da aidat gibi borçlarının da bulunmaması gerekiyor.

175 bin kişinin yararlanması bekleniyor
Yaklaşık 175 bin kişinin yararlanması beklenen indirim kampanyası, satışları 2013 yılı sonuna kadar giden konut ve işyerl sahiplerini kapsayacak.TOKİ tarafından bu tarihte gerçekleştirilen ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar giden yaklaşık 174 bin 441 konuta ek olarak 1.378 iş yeri yer alıyor.