TOKİ İstanbul 2015 başvuruları için son 10 gün!

TOKİ İstanbul 2015 başvuru dönemi 30 Nisan 2015 tarihinde sona eriyor. Konutlara başvuru nasıl yapılacak, hangi belgeler gerekli? Merak edilen soruları yanıtladık.

TOKİ İstanbul 2015 başvuruları için son 10 gün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir’de hayata geçirilen ve 23 Mart’ta satışa çıkarılan TOKİ İstanbul Kayaşehir 18. Bölge 1. Ve 2. Etap ile 19. Bölge projelerinde toplam 1100 adet konutun başvuru dönemi 30 Nisan 2015’te bitiyor. Peki TOKİ İstanbul 2015 başvuruları için hangi belgeler temin edilecek ve süreç nasıl işleyecek?

TOKİ İstanbul 2015 başvuru şartları ve belgeleri şöyle;

“Konut satın almak için başvuruda bulunanların İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.).

Yine konut satın almak için başvuruda bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı bağımsız konutlarının bulunmaması, bu kişilerin daha önce Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış ve kredi kullanmamış olmaları şartları aranacaktır. Kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocuklarından oluşan hane halkı adına, yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç). Başvuru sahiplerinde T.C. vatandaşı olma ve 18 yaşını doldurmuş olma şartları aranacaktır.

Başvuru Formu ile birlikte aşağıda yer alan belgeler eksiksiz olarak Bankaya teslim edilecektir. Eksik evrak ibraz edenler kuraya katılma haklarını kaybedeceklerdir.

a. Nüfus Cüzdanı fotokopisini,

b. Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri, kredi kullanım durumuna göre T.C. Emekli Sandığından alacakları “Belgeyi”,

c. Engelli vatandaşlarımız, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen kimlik kartının fotokopisi veya tam teşekküllü bir devlet hastanesinden alınmış sağlık heyet raporunu (en az % 40 engelli olduğuna dair) ibraz edeceklerdir.

Yukarıdaki şartları sağlayan kişiler, Türkiye Halk Bankası A.Ş.’nin İstanbul İli’ndeki Şubelerine başvurarak, 5.000.-TL (Beşbin Türk Lirası) tutarındaki başvuru bedelini 23 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında yatıracak (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) ve başvurdukları grup ile ilgili “Satın Alma Talep ve Yüklenim Belgesi”ni imzalayacaklardır.

Firma Bilgisi: Toki