TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge için son 3 gün!

TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge projesindeki 400 konutun başvuru süreci 30 Nisan 2015 tarihinde sona eriyor. Başvurular, Halk Bankası'nın tüm İstanbul şubelerine yapılacak.

TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge için son 3 gün!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir'de inşa edilen TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge Alt Gelir Grubu projesi kapsamında toplam 400 konut, 23 Mart 2015 tarihinde satışa çıkarılmıştı. Konutlar için son başvuru tarihi ise 30 Nisan 2015. Başvurular, Halk Bankası'nın İstanbul'daki tüm şubelerine yapılıyor.
 
Fiyatların 134 bin lira ila 158 bin lira arasında değiştiği TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge projesinde 180 aya kadar vadelendirme fırsatı sunuluyor. Konut bedelinin yüzde 12'sinin peşinat olarak verileceği projede aylık taksitler de 657 liradan başlıyor. 

TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge kurası ne zaman?
Konut sahiplerini belirleyecek projenin kurası ise 6 Mayıs 2015 tarihinde çekilecek. TOKİ İstanbul Kayaşehir 23. Bölge başvuru şartları ise aşağıda yer alıyor; 

"1. T.C. vatandaşı olması,

2. İstanbul İl sınırları içerisinde 2 (iki) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisinde başvuracakların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.

3. Başvuru sahiplerinin kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. sınırları dahilinde tapuda kayıtlı herhangi bir bağımsız gayrimenkulün bulunmaması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

4. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) gerekmektedir.

5. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

6. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.700-TL olması (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.700-TL olması) gerekmektedir.

7. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir." 
 

Firma Bilgisi: Toki