TOKİ Kampanyası'ndan 33 bin kişi yararlandı

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, 23 Şubat-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen yüzde 20 indirim kampanyasından 33 bin vatandaşın yararlandığını açıkladı

TOKİ Kampanyası'ndan 33 bin kişi yararlandı

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, 23 Şubat-19 Mart tarihleri arasında düzenlenen TOKİ Kampanyasına katılan kişi sayısını 33 bin olarak açıkladı. Turan, TOKİ borcunu peşin ödeyerek tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri sahiplerine özel olarak düzenlenen kampanyadan 1.5 milyar TL gelir elde edildiğini açıkladı.

Ekonomiye kazandırılan kaynak
Mehmet Ergün Turan, paranın 750-760 milyon TL'lik kısmının "yastık altı" olarak tanımlanan "özel tasarruf" paralarından tahsil edildiğini belirterek: 

"4-5 hafta içinde bu para yastık altından çıkarılarak yatırıldı. Bu da bence ülke ekonomisi açısından değerlendirilmesi gereken bir veri. Bunu yılda bir kez vatandaşlarımızı rahatlatacak çözümler üretmek açısından yapıyoruz." ifadelerini kullandı.

TOKİ dünyaya model olacak
Açıklamasında TOKİ tarafından üretilen konutların Türkiye'nin en sağlam binaları olduğunu vurgulayan Turan: 

"Kalite ve işçilikle alakalı konularda ciddi disiplin geliştiriyoruz. TOKİ güçlü bir kuruluş. Bundan sonra Türkiye adına kalitede referans bir kuruluş olarak adı anılacaktır." dedi. 

 

Firma Bilgisi: Toki