TOKİ Kandıra ihalesi yapıldı

TOKİ tarafından Kandıra'da inşa edilecek 206 konutun inşaat, altyapı ve çevre düzenlemesi işi ihalesi yapıldı

TOKİ Kandıra ihalesi yapıldı

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kocaeli ili Kandıra ilçesine inşa edilecek konutların ihalesi yapıldı.  Toplamda 206 konutluk projenin inşaat, çevre düzenlemesi ve altyapı çalışmalarını kapsayan ihalesi 10 Aralık 2015'te gerçekleşti.

TOKİ hangi şehirlerde 250 TL taksitle konut verecek? Öğrenmek için tıklayın...

TOKİ'den Kandıra'ya 206 konut
Toplu Konut İdaresi'nin hayata geçireceği 206 konut Kandıra ilçesi Orhan Mahallesi'ne projelendirildi. 13 blok halinde inşa edilecek proje zemin +3 kat planında düşük katlı konutlar tasarlanırken, toplam 206 konutun 110 adedinin 2+1, 96 adedinin de 3+1 inşa edilmesine karar verildi. 

TOKİ Kandıra ihalesi yapıldı

Yerel mimari ön planda
TOKİ tarafından yapılan açıklamada, Orhan Mahallesi'nde inşa edilecek konutların bölgeye özgü yöresel mimari dokudan hareketle projelendirildiğine dikkat çekildi. Tasarımın pencere boyutları, kat silmeleri, zemin kadara kadar bölgeye has taş gibi yöresel unsurlardan hareketle oluşturulduğuna dikkat çeken TOKİ; yerleşim planında da mahalle konseptinin gözetildiğini açıkladı. Binaların konum, yükseklik ve yollar ile peyzaj alanları arasındaki ilişki de bu doğrultuda gerçekleştirildi. 

TOKİ taksitleri internetten takip edilebilecek
Diğer taraftan TOKİ, geliştirdiği sistem ile ödenen taksitlerin internet üzerinden denetlenebilmesine olanak sağladı. Başkan M. Ergün Turan, TOKİ'den konut ya ada işyeri alan ve tastikleri devam eden vatandaşların, borç bakiyelerini internet üzerinden takip edebilecekleri sistemin açıldığını söyledi. 

TOKİ Online Taksit Sorgulama Sistemine Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası ile erişimin mümkün olduğu sistem, numaranın girilmesinin ardından taksit ödemelerinin gerçekleştirildiği bankalarda kayıtlı cep telefonuna gelen SMS ile sürdürülebiliyor.