TOKİ Karabük emekli evleri geliyor!

TOKİ Karabük emekli evleri için start verildi. Evler, 2017 yılında teslim edilecek.

TOKİ Karabük emekli evleri geliyor!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) emeklileri ev sahibi yapan uygulaması ülke genelinde yayılmaya devam ediyor. Bu konuyla ilgili en son haberde Karabük’ten geldi. TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, Batı Karadeniz’de yer alan Karabük’te emeklilere özel konut üreteceklerini açıkladı.

TOKİ’nin emeklileri ev sahibi yapacak uygulamasının başlamasından bugüne kadar çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Ülkenin çeşitli şehirlerindeki projelerinde emeklilere özel kontenjan ayıran TOKİ, şimdi de Karabük’teki emeklilere konut üretme kararı aldı.

TOKİ Başkanı Turan konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu, “Batı Karadeniz Bölgesi'nde emeklilere özel konutları ilk defa defa Karabük'te hayata geçireceğiz. İlk etapta hiç evi olmayan emeklileri ev sahibi yapacak, daha sonra evi olan ancak 3 bin 200 liradan daha az geliri olanların da projeden faydalanmasını sağlayacağız.” Turan ayrıca Karabük’teki emekli evlerini 2017 yılında teslim edeceklerini de sözlerine ekledi.  

TOKİ emekli evleri başvuru şartları neler?

Emeklilerin TOKİ projelerinden ev alabilmeleri için aranan şartlar ise sınırlı. Bunun için Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği üyesi olunması ve üzerinde herhangi bir mülkiyetin bulunmaması yeterli oluyor.