TOKİ Karabük emekli evleri satışları başlıyor

TOKİ Karabük emekli evleri satışları 9 Aralık 2015’te başlıyor. 426 konutun satılacağı projede başvurular 30 Aralık’a kadar devam edecek.

TOKİ Karabük emekli evleri satışları başlıyor

Toplu Konut İdaresi’nin Karabük’te hayata geçirdiği TOKİ Karabük emekli evleri projesinde 426 konutun başvuru dönemi 9 Aralık 2015 tarihinde başlayacak. Halk Bankası’nın Karabük şubelerine yapılacak başvurular, 30 Aralık’a kadar devam edecek.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Karabük emekli evlerinin fiyatları ise başvurusu toplanacak konutların ihalesi yapıldıktan sonra belirlenecek.

TOKİ Karabük emekli evleri ödeme planı

*Yüzde 12 peşinat verilerek, kalan tutar 180 ay taksitle ödenecek,

*Yüzde 20 peşinat verildikten sonra kalan tutar 240 ay taksitle ödenecek.

TOKİ Karabük emekli evleri başvuru şartları

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu Karabük İl sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu Karabük nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmekte (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dâhil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.