TOKİ Karaman Kırbağı emekli evleri satışta

TOKİ Karaman Kırbağı emekli evleri kapsamında 400 konutun başvuru süreci 30 Aralık 2015’te sona erecek.

TOKİ Karaman Kırbağı emekli evleri satışta

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Karaman Kırbağı emekli evleri projesinde 400 konutun 9 Aralık’ta başlayan başvuru süreci 30 Aralık’a kadar devam edecek. Başvurular, Halk Bankası’nın Karaman şubelerine yapılacak.

2+1 olarak tasarlanan TOKİ Karaman Kırbağı evleri, 87 bin liradan satılacak. Satış fiyatının yüzde 12 veya 20’sinin peşinat olarak verileceği projede 180 ve 240 aylık vadeler uygulanacak. Aylık taksitler ise 290 liradan başlayacak.

TOKİ Karaman Kırbağı emekli evlerine başvuru şartları

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmekte (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmekte.)

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecek.