TOKİ Kars kuraları çekildi

T.C. Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanığı tarafından Kars'ta inşa edilen konutların kuraları dün çekildi.

TOKİ Kars kuraları çekildi

TOKİ'nin Kars Bayrampaşa ve Atatürk mahallesinde inşa ettiği konutların çekilişi yapıldı. Kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen proje kura çekimi, Aydemiz Spor ve Sergi Sarayı'nda gerçekleşti.

Kars TOKİ kuraları çekildi
Çok sayıda yerel yetkilinin katıldığı çekiliş töreninde bir konuşma yapan TOKİ Kentsel dönüşüm ve Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu kentsel dönüşüm projelerinin önemine dikkat çekerek:

"Kars'ta Kentsel dönüşüm projesinin başlaması için çalışan, emek veren herkese teşekkür ederim. TOKİ olarak Kars Belediyesi'ne destek vermeyi sürdüreceğiz..." ifadelerini kullandı. 

1. Etapta 698 konut
Kars Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında inşa edilen TOKİ girişimi, 1. Etapta 698 konutun yapımını içeriyor. Etap kapsamında ayrıca 1 cami ve 24 derslikli bir okul inşaatı da tamamlanmış durumda. Yapılan açıklamalarda, bodrum katları dışında kalan 665 adet konutun, banka sözleşmelerinin imzalanmasının ardından hak sahiplerine teslim edileceği belirtildi. Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta da, Ankara'dan gelen TOKİ heyeti ile yapılan toplantı sonrasında, 1. Etap sorunlarının çözümünde mütabakat sağlandığını ve 2. etap ihalesinin yapılması için da çalışmalara hız verildiğini açıkladı. 

Noter huzurunda yapılan çekilişleri, TOKİ Kentsel dönüşüm ve Yenileme Başkanı Gürol Konyalıoğlu ve Kars Belediye Başkanı Murat Karaçanta gerçekleştirdi.