TOKİ Kastamonu Ağlı Konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ’nin Kastamonu Ağlı’da satışa çıkardığı konutlar için kura çekilerek, sahipler belirlendi. Peki TOKİ Kastamonu Ağlı Konutları ne zaman teslim edilecek?

TOKİ Kastamonu Ağlı Konutları ne zaman teslim edilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın (TOKİ) Kastamonu Ağlı’da hayata geçirdiği TOKİ Kastamonu Ağlı projesinde toplam 86 adet konut satışa çıkarılmıştı. Konutların sahiplerini belirleyecek kura çekimi ise 15 Haziran 2015 tarihinde yapıldı. Kura çekimi ve konutlarla ilgili bilgi veren Ağlı Belediye Başkanı Şahin Çolak, “Ağlı ilçemizde yapılan 86 toplu konut için noter huzurunda kura çekimi gerçekleştiriyoruz. Konutlar için 149 kişi müracaatta bulundu. Bunların arasında yapılan kura çekiminde 69 kişi, konut sahibi oldu. Geri kalan 17 konut için ise, önümüzdeki günlerde tekrar bir kura çekimi yapılacak. Konutların taksitleri sözleşme imzalandıktan sonraki ay başlayacak. Konutların teslimi ise, sözleşme imzalandıktan sonra 36 ay içinde yapılacak” dedi.

TOKİ konutları için sırada 80 kişinin daha beklediğini ifade eden Şahin Çolak, “Önümüzdeki günlerde bunlar arasında diğer 17 konut için kura çekimi yapılacak. 86 konut için cephesine göre, fiyatlar ve ödemeler değişiyor. 85 metrekare büyüklüğündeki 2+1 dairelerin en düşük fiyatı 90 bin lira olurken, 110 metrekare 3+1 dairelerin ise, en düşük fiyatı 120 bin lira olarak belirlendi. Ödemeler, 120 ay olarak taksitlendirildi. Daireler, bu yılın Kasım ayında teslim edilecek” diye konuştu. 

Firma Bilgisi: Toki