TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli evleri kurası ne zaman çekilecek?

TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli evleri kurası 25 Nisan 2016 tarihinde çekilecek.

TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli evleri kurası ne zaman çekilecek?

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından hayata geçirilen TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli evleri projesinde 250 konutun sahiplerini belirleyecek kura çekilişi 25 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. Evler için Halk Bankası’nın Kastamonu şubelerine, 31 Mart tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

TOKİ Kastamonu Taşköprü başvuru şartları

Kişinin:

1. T.C. vatandaşı olması,

2. Projenin bulunduğu il /ilçe sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il veya ilçe nüfusuna kayıtlı olması,

3. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması,

4. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı / kat mülkiyetli bağımsız bir bölümünün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması,

5. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olması gerekmektedir (Başvuru sahibinin ve eşinin gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir.).

6. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir.