Toki Kastamonu Taşköprü Emekli kuraları 25 Nisan'da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hayata geçirdiği Toki Kastamonu Taşköprü Emekli Evleri projesinde 250 konut için kura çekilişi 25 Nisan 2016 tarihinde yapılacak

Toki Kastamonu Taşköprü Emekli kuraları 25 Nisan'da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'nın hayata geçirdiği Toki Kastamonu Taşköprü Emekli Evleri projesinde 250 konut için kura çekilişi 25 Nisan 2016 tarihinde yapılacak. Kastamonu Taşköprü Emekli projesinde 250 adet konut için konut hakkı kurası saat 10:00'da Taşköprü Düğün Salonu'nda Taşköprü Noterliği gözetiminde gerçekleşecek. 

Toki Kastamonu Taşköprü emekli evlerinde konutlar alıcılarına başvuru bedeli düşüldükten sonra konut bedelinin yüzde 12'si ve 20'si peşinat olarak, 180 ay ve 240 ay vade ile taksitlendirilecek. Toki Kastamonu Taşköprü emekli kura çekilişi sonucunda hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini 27 Nisan 2016 tarihinden itibaren Halk Bankası yetkili şubelerinden geri alabilecek. 

Konut belirleme kurası ile konutu belli olan alıcılar ise idarenin belirleyeceği ve ilan edeceği tarihlerde Halk Bankası Taşköprü Şubesi'nde gayrimenkul satış sözleşmesi imzalayacaklar. Toki Kastamonu Taşköptü emekli evleri için sözleşme imzalayacak olan vatandaşlardan; 

* Kastamonu il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartı ile ikamet ettiğini kanıtlayacak belge, 

* Kendisine, eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait bir konutunun olmadığına daire belge, 

* Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, 

* Başvuru sahibi emekliyse Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan alınan maaş dökümü ya da emekli maaşının yatırıldığı banka hesap ekstresi istenecektir. 

 

Firma Bilgisi: Toki