TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli kuraları 25 Nisan'da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli kuraları 25 Nisan'da çekilecek

TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli kuraları 25 Nisan'da!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı tarafından hayata geçirilecek olan TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli kuraları 25 Nisan'da çekilecek. Emekli grubu konut projesi kapsamında inşa edilecek olan 2+1 tipinde 250 adet konutun kurası 25 Nisan 2016 tarihinde saat 10:00'da Kastamonu Taşköprü Düğün Salonunda Taşköprü Noterliği gözetiminde gerçekleşecektir. 

Hak sahiplerine konutlar, başvuru bedeli düşüldükten sonra kalan tutar yüzde 12 peşinat bedeli için 180 ay vade, yüzde 20 peşinat bedeli için 240 ay vade ile taksitlendirilecek olup, peşinat sözleşme imzalama aşamasında tahsil edilecektir. TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli evlerinde konutu belli olan alıcılar idarenin ilan edeceği tarihlerde T. Halk Bankası A.Ş. Taşköprü Şubesinde sözleşme imzalayacaklardır. 

Başvuru bedelli geri alınabilecek

Kastamonu Taşköprü Toki emekli evlerinde asil ve yedek hak sahibi olamayanlar başvurular sırasında ödedikleri 500 TL başvuru bedelini 27 Nisan 2016 tarihinden itibaren T. Halk Bankası A.Ş. yetkili şubelerinden geri alabilecekler. 

Konutlar borçları bitene kadar devredilemeyecek

TOKİ emekli grubu projelerinin tamamında olduğu gibi TOKİ Kastamonu Taşköprü emekli evleri projesinde de konut alıcıları borçları bitene kadar konutlarını devredemeyeceklerdir. Ayrıca, sözleşme imzalanan konut için ikamet şartı aranacak ve ikamet edilmediğinin tespit edilmesi halinde sözleşmeleri feshedilecektir. 

 

 

Firma Bilgisi: Toki